Cannes’a giden oyuncuları eleştiren Esra Dermancıoğlu’na Birce Akalay’dan yanıt! ‘Çok ayıp’

Bu sene 77.’si düzenlenen Cannes Film Festivali’ne katılan Türk isimlerden biri de Birce Akalay olmuştu.

Birçok ünlü isim, tercih ettikleri kombinleri nedeniyle eleştiriye maruz kalmıştı. Akalay’ın kombini ise tam not alanlardan biriydi.

AĞIR ELEŞTİRDİ

Cannes güzellerinin kombinlerini bazı ünlü isimlerde eleştirmişti. Konuya Esra Dermancıoğlu dahil olmuş, Cannes’da ülkeyi temsil eden Türk kadınlarını epey ağır bir dille eleştirerek “çıplaklıktan” vurmuştu.

Sosyal medya hesabından video yayınlayan Dermancıoğlu şu ifadeleri kullanmıştı:

Cannes’da benim olmam lazımdı. Çünkü dillerini biliyorum. Gitmem için estetik mi olmam lazımdı? Keşke çıplak yürüyüşler dışında iletişim kuracak birileri gitseydi. Utandım, onların adına da utandım.

“ÇOK GURURLANDIM”

Birce Akalay, önceki gece Beşiktaş’taki defileye katıldı. Gazeteciler ile sohbet eden Birce Akalay, geçtiğimiz günlerde gittiği Cannes Film Festivali’nden bahsetti. Orada utandığını dile getiren Birce Akalay, “Ben bu kadar konuşulacağını tahmin etmemiştim. Çok sevdiğim genç meslektaşlarım da var orada. Hepsi zerafet ve güzellik içindeydi. Çok gururlandım ben de. Çok da güzel insanlar ile tanıştım. Ben bir markanın davetlisi olarak ordaydım. Dünyaca ünlü sanatçılar ile birlikte aynı salonda aynı filmi izlemek muazzam bir his.” dedi.

“SÖYLEDİĞİ VE YAPTIĞI ÇOK AYIP”

Esra Dermancıoğlu, Cannes Film Festivali hakkında, “Ben biraz utandım.” cümlelerini oraya giden Türk oyuncularımız için kullanmıştı. Dermancıoğlu’nun bu cümlelerini değerlendiren Birce Akalay, “Çok ayıp bence. Hiç konuşmayalım. Konunun kendisi çok ayıp. Ayıp buluyorum ben bunu. Konuşursan polemik olur, yorum yapmak istemem.” diyerek yanıtlamamak istemesine rağmen kısa bir eleştiri yapmış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir