Trump’tan İlginç Bitcoin Çıkışı: Ulusal Borçlara Çare Olur mu?

ABD ulusal borcu, şu anda 34.77 trilyon dolar gibi şaşırtıcı bir seviyede. Bu da ülke için büyük bir endişe kaynağı haline geldi. Bu bağlamda başkan adayı Donald Trump, çareyi bazı devletlerin yasal para haline getirdiği Bitcoin’de arıyor. Trump, BTC’nin bu konuda yardımcı olup olamayacağını merak ederek Bitcoin Magazine CEO’suna danıştı.

ABD’nin ulusal borç sorunun çözümü Bitcoin mi?

ABD’nin vatandaş başına borcu 103.259 dolar. Ayrıca, vergi mükellefi başına borç 266.952 dolar. Bu rakamlar, endişe verici. Dahası, ABD Ulusal Borcunun GSYH’ye oranı 1980’de %34,59 iken bugün %122,27’ye fırladı. İlginç bir şekilde, Bitcoin Magazine 28 Mayıs’ta X’te ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in sözlerini yayınladı. Yellen, daha yüksek faiz oranlarının Ulusal Borcu kontrol etmeyi zorlaştıracağı konusunda uyardı.

ABD Ulusal Borcu ile ilgili veriler. Kaynak: usdebtclock

Bitcoin Magazine’in CEO’su ve Trump kampanyasının kripto para yardımcısı David Bailey, geçtiğimiz günlerde ilgi çekici bir konuşmayı açıkladı. İlk görüşmeleri sırasında başkan adayı Donald Trump, Bitcoin (BTC)’nin ulusal borç sorununu çözmek için kullanılıp kullanılamayacağını sordu. Bailey, o sırada konuyu tartışmak için hazırlıksız olsa da, bazı fikirleri olduğunu ima etti. Kripto muhabiri Colin Wu, Donald Trump’ın borç sorununu çözmek için Bitcoin’e olan ilgisini paylaştı.

Bailey ve ekibi Trump’ın kampanyasına Bitcoin dostu bir gündem geliştirmesi için danışmanlık yapıyor. Bu açıklama da tam bu zamanda geldi. Hatta Trump’ın göreve geldiği ilk gün imzalayacağı kripto paralara odaklanan bir idari emir bile hazırladılar. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Trump, daha önce Bitcoin’e karşı olumsuz tutumunu dile getirdi. Ancak, o zamandan beri duruşunu değiştirdi. Hatta, yaklaşan varsayımsal yönetiminin dijital para birimini kucaklayacağını belirtti.

Başkanın kripto yanlısı olması için 100 milyon dolar!

Bir Bitcoin News raporunda David Bailey, kripto dostu bir yönetimin ABD endüstrisine getireceği faydaları vurguladı. Ekibinin, bir sonraki Başkanın Bitcoin yanlısı olmasını sağlamak için 100 milyon dolar toplama niyetini açıkladı. Ancak Bailey, eylemlerinin Trump’ın lehine değil, Başkan Biden’ın kripto karşıtı politikalarına karşı olduğunu açıkladı. Bu arada, Bitcoin Magazine, X’te Donald Trump ile ilgili içeriği aktif olarak yayınlıyor.

Bitcoin Magazine Donald Trump ile ilgili yazı dizisi

2024 başkanlık seçimleri yaklaşırken, Bitcoin’in siyasi manzarayı şekillendirmedeki rolü giderek daha belirgin hale geliyor. Ulusal borç krizinin baş göstermesiyle birlikte, Bitcoin’in bir çözüm sağlayıp sağlayamayacağı sorusu tartışmaya açık kalmaya devam ediyor. Kampanya ilerledikçe, kripto topluluğu şüphesiz bu konunun nasıl geliştiğini görmek için yakından izliyor olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir